Tuesday Jan. 10 schedule

GIRLS SOCCER

Pusch Ridge Christian at St. Augustine 4 p.m.

Sabino at Santa Rita 5 p.m.

Douglas at Sierra Vista Buena 6 p.m.

Pueblo at Cholla 6 p.m.

Cienega at Desert View 6 p.m.

Tanque Verde at Empire 6 p.m.

Canyon Del Oro at Ironwood Ridge 6 p.m.

Palo Verde at Marana 6 p.m.

Catalina Foothills at Mountain View 6 p.m.

Rio Rico at Nogales 6 p.m.

Tucson High at Rincon/University 6 p.m.

San Miguel at Sahuarita 6 p.m.

Salpointe Catholic at Sahuaro 6 p.m.

Sunnyside at Walden Grove 6 p.m.

Amphitheater at Flowing Wells 6 p.m.

BOYS SOCCER

Santa Rita at Sabino 5 p.m.

Flowing Wells at Amphitheater 6 p.m.

Ironwood Ridge at Canyon Del Oro 6 p.m.

Mountain View at Catalina Foothills 6 p.m.

Desert View at Cienega 6 p.m.

Sierra Vista Buena at Douglas 6 p.m.

Marana at Palo Verde 6 p.m.

Cholla at Pueblo 6 p.m.

St. Augustine at Pusch Ridge Christian 6 p.m.

Nogales at Rio Rico 6 p.m.

Sahuaro at Salpointe Catholic 6 p.m.

Sahuarita vs. San Miguel (at Kino Sports Complex) 6 p.m.

Walden Grove at Sunnyside 6 p.m.

Empire at Tanque Verde 6 p.m.

Rincon/University at Tucson High 6 p.m.

GIRLS BASKETBALL

Empire at Pusch Ridge Christian 5:30 p.m.

Sabino at Tanque Verde 5:30 p.m.

Ironwood Ridge at Sierra Vista Buena 7 p.m.

Rincon/University at Cienega 7 p.m.

Tucson High at Mountain View 7 p.m.

Sunnyside at Palo Verde 7 p.m.

Amphitheater at Pueblo 7 p.m.

Walden Grove at Rio Rico 7 p.m.

Douglas at Sahuarita 7 p.m.

Catalina at Santa Rita High School 7 p.m.

Desert View at Flowing Wells 7:30 p.m.

BOYS BASKETBALL

Pueblo at Amphitheater 7 p.m.

Santa Rita at Catalina 7 p.m.

Flowing Wells at Desert View 7 p.m.

Sahuarita at Douglas 7 p.m.

Sierra Vista Buena at Ironwood Ridge 7 p.m.

Empire at Pusch Ridge Christian 7 p.m.

Cienega at Rincon/University 7 p.m.

Palo Verde at Sunnyside 7 p.m.

Sabino at Tanque Verde 7 p.m.

Mountain View at Tucson High 7 p.m.

To report scores, email sports@tucson.com or call 573-4146 from 6:30 p.m. to 10:15 p.m.